TÉMA Únava

Neviditelní požírači energie

Myslíte si, že za vaši neustálou únavu mohou vaše příliš aktivní děti? Někdy možná ano, ale většinou jsou v tom zcela nevinně. Skutečné viníky zkuste hledat někde jinde a možná se budete divit. Více energie pro každodenní fungování by určitě bral každý z nás. Ačkoli se dostatek spánku zdá být nejlepším řešením, denní únava může mít často velmi překvapivé důvody. Který z následujících je tím vašim požíračem energie?

Absence snídaně

Pokud ráno vynecháte první jídlo dne, vaše schopnost koncentrace a celková mentální kondice výrazně poklesne, protože mozek, jehož hnacím motorem je glukóza, jíž je v takovém případě v krvi nedostatek, nefunguje na 100 %.

Nedostatek energie není jediným minusem lidí, kteří nesnídají. Je prokázáno, že jejich stravování je méně zdravé a častěji přibývají na váze. Pokud pociťujete ospalost během dne, na vině může být jak nevhodná strava, tak i její nedostatek. Aby mohl mozek řádně fungovat, omezí se ostatní funkce těla a následkem toho je pocit únavy.

Nedostatek tekutin

Pijete méně než litr a půl vody denně? Tak není divu, že jste unavení. Dehydratace nutí tělo šetřit energií, což se v první řadě projeví zpomalením cirkulace krve. To následně ochuzuje svaly o kyslík, způsobuje malátnost a zvyšuje potřebu odpočinku.

Sladkosti

Sáhnete si v případě pocitu vyčerpání po tabulce čokolády? Ohrožujete tím množství energie v těle. Tradiční pamlsky totiž obsahují jednoduché cukry, které vám dodají sílu jen na velmi krátkou dobu. Záhy organismus zaznamená pocit malátnosti a únavy, kterou způsobuje přebytek inzulinu v těle.

Špatné spaní

Nejsou to pouze problémy, které nám brání ve zdravém spánku. Mnohdy za probdělou noc může také příliš světla v ložnici. To totiž omezuje produkci melatoninu, hormonu, který je důležitý pro navození hlubokého spánku. Následkem je vyčerpanost po probuzení.

Důvodem ranní únavy může být také nepravidelné spaní, které narušuje přirozené biorytmy těla nebo chrápání. Ať už vlastní nebo partnerovo.

Špatný postoj

Všimněte si někdy, jak chodíte. Vzpřímeně nebo shrbeně? I to může mít na hladinu vaší energie značný vliv. Pokud jste ohnutí, všechny svaly, klouby a vazy musí pracovat mnohem intenzivněji, než když stojíte správně, což vás obírá o sílu.

Léky

V případě, že užíváte nové léky, a to zejména proti bolesti, depresi nebo alergiím, a zaznamenáváte častější projevy únavy, může se jednat o běžný vedlejší účinek.

Mezi další požírače energie patří stres, chybějící železo, těhotenství, ale také lenost.

 

Jste často unavení? Jak bojujete s únavou?

Neviditelní požírači energie patří do témat
 • životabudič Monika 31.07.2014 20:53:11

  Jsou děti, práce, manžel, domácnost a do toho škola...... užívám více než rok Brainstart a tohle se mi vážně vyhýbá. Cítím se nabitá energií asi kvůli obsahu guarany. Fakt mohu doporučit.

 • coenzym zuzííík25 29.05.2014 12:31:52

  Na energii je super Coenzym extra! měla jsem období kdy jsem byla furt bez energie, bez nálady a pořád jsem chtěla jenom spát, v práci jsem byla nesoustředěná..V lékárně mi doporučili coenzym extra!, beru si ho každý den už asi půl roku a cítím se líp než kdy jindy:)

 • Brainstart Sabina 30.11.2012 08:37:30

  Proti požíračům energie existují také produkty, které energii dodávají nemyslím tím nezdravý redbull, nebo kofeinové tablety, ale věci jako je ginkobiloba a guarana. Přítelkyně pracuje v lékárně a chválí doplněk stravy Brainstart, lidí, hlavně ti mladí se na něj teď hodně ptají, je na únavu, paměť, s****ředění a další…

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Únava

 • Relax 21.04.2017 21:04 únava

  Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ? Mrknete na me videa n…

 • Gabriel 19.04.2017 08:04 únava

  Po úrazu jsem býval dostunavený. Manželka mi zlékárny donesla totowww.salutempharma…

 • Patrick 18.04.2017 23:04 únava

  S tou změnou životního stylu můžu jedině souhlasit.

 • jarmila 18.04.2017 19:04 únava

  poradim s produktem a odpovím všem . Rada by se s vami zkontaktovala

 • jarmila 18.04.2017 19:04 únava

  rada by si vas přidala do přatel z duvodu unavy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku